فردین محمدی پنجشنبه 15 آبان 1393 11:16 ب.ظ نظرات ()
یه درسی داشتیم در کتاب زبان انگلیسی فکر کنم سوم دبیرستان با عنوان Tv or no tv

   در اون درس داستان تحقیقی که بر روی چند خانواده انجام داده بودند و از آن ها خواسته بودند برای یک ماه از تلویزیون استفاده نکنند شرح داده شده بود.اون خانواده ها در این یک ماه اتفاق نظر داشتند که بدون تلویزیون وقت بیشتری برای هم گذاشته اند و بیشتر با یکدیگر در خانواده هم صحبت شده اند.

اما من هم از یک هفته پیش تا امروز خط اینترنتم دچار مشکل شده بود و اینترنت نداشتم.طبیعتا نداشتن اینترنت سخت بود ولی در این یک هفته تجربه دوری از اینترنت خیلی برایم مفید بود.امروزه بعضی چیزها خیلی بیش از حد ما را و وقت ما را معطوف به خود کرده است.در صورتی که بدون آن ها یا وقت کمتر گذاشتن برای آن ها ما را به خیلی کارهای مهمتر و مفید تر مشغول می کند.

الان خدا را شکر می کنم که اهل وایبر و واتس اپ و لاین و این جور چیزا نیستم.ولی چقدر این امکانات جدید وقت جوانان جهان سومی را می گیرد و به جای انجام دادن کاری سودمند و استفاده از وقت خود جوان ها سرگرم چک کردن استاتوس ها و جوک های جدید فرستاده می شوند.

البته من ز بیخ و بن مخالف این جور چیزها نیستم ولی رعایت اعتدال در هر چیزی و هر کاری به نفع انسان است.

الان شاید تصور اینکه برای چند روز موبایل خود را استفاده نکنیم ممکن نباشد.ولی یادمان نرود چند سال پیش هیچ کسی موبایل نداشت و زندگی هم می چرخید.البته الان با موبایل زندگی راحت تر می چرخد ولی گاهی وقت ها همین موبایل هم سد پیشرفت انسان می شود.

چه جالبند و نادرند کسانی که با وجود با سواد بودن تن به داشتن موبایل نداده اند.دوست دارم روزی حتی من هم برای یک ماه هم که شده زندگی بدون موبایل را دوباره تجربه کنم.مثل قدیم.

تکنولوژی خیلی چیزها به ما می دهد و خیلی چیزها را هم از ما می گیرد...